Coraz wyższy poziom edukacji związanej z żywieniem sprawia, że większa liczba ludzi decyduje się na jedzenie zdrowszych posiłków. Dzięki temu wszystkie narządy i ciało mają zapewnione składniki odżywcze, które są niezbędne w odpowiednim funkcjonowaniu. Świadomość jednak nie zawsze jest połączona z możliwościami czasowymi i umiejętnościami wymaganymi przy przygotowywaniu prawidłowo zbilansowanych posiłków. Z tego względu powstały cateringowe firmy zapewniające dostosowaną dla każdego, zdrową dietę przywożoną bezpośrednio pod drzwi domu.

Co to jest catering dietetyczny?

Cateringiem dietetycznym określa się dietę z pudełka (pudełkową), której zbilansowane, poszczególne posiłki klient dostaje codziennie pod drzwi mieszkania lub domu. W zamówieniu można  określić ilość kalorii, a także inne opcje jak np. dieta bezglutenowa, wegańska, bez laktozy lub wegetariańska oraz indywidualne preferencje. Jeśli nie jest wiadomo jaka dieta będzie najlepsza, klient może ustalić to z dietetykiem. Catering dietetyczny  przywożony jest we wskazany adres, o ustalonej godzinie. Dietę pudełkową zamawiać można na różny okres czasu np. tydzień, miesiąc, rok, a także inne odpowiednio dostosowane wybrane przedziały czasowe. Kolejną opcją jest zamówienie tylko wybranego rodzaju posiłku np śniadania, lunchu lub kolacji.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa posiada wiele pozytywnych aspektów. Pierwszym jest duża oszczędność czasu na gotowaniu oraz zmywaniu. To, że każdy posiłek przychodzi w osobnym  pojemniku, daje możliwość bez problemowego ich podgrzania, a także spożywania bezpośrednio z niego. Dodatkowo szczelność opakowania pozwala na zabieranie do pracy, do szkoły, w podróż lub w inne miejsca. Następnym plusem takiego cateringu jest zachowany porządek w kuchni, gdyż jedzenie nie wymaga używania garnków, patelni czy akcesoriów kuchennych, a także brudzenia przy smażeniu, krojeniu lub gotowaniu. Dieta pudełkowa to również bodziec do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Odpowiednio zbilansowane posiłki, przygotowane z najlepszych składników, mają wpływ na funkcjonowanie organizmu, dostarczenie minerałów i witamin oraz energii. Ogromnym plusem zdecydowania się na taka dietę jest to, że posiłki są rozwożone bardzo wcześnie rano, przez co zaraz po wstaniu z łóżka można zjeść śniadanie. Ostatnia pozytywna cecha tej diety to zakończenie ciągłej analizy składów, liczenia kalorii oraz robienia zakupów spożywczych.

Nie ma więcej wpisów