Szukając włoskiego klimatu nad polskim wybrzeżem, czyli topowa pizzeria w Gdyni

Ze względu na przewijające się przez Gdynię rok w rok masy ludzi, znacznie zwiększył się tutaj rozwój lokali gastronomicznych, które kuszą swoimi zapachami i smakami przyjezdnych. Najpopularniejszym daniem jest tutaj o dziwo nie ryba, a (jak w wielu polskich miejscowościach) pizza! Restauracji oferujących włoski rarytas nie brakuje, jednak nie każda z nich oddaje prawdziwie włoski klimat i aromat. Czym nie powinna charakteryzować się dobra pizzeria w Gdyni? Czego warto unikać, a gdzie warto się udać?

Trzy razy na “NIE”, czyli czego nie znajdziesz w najlepszej pizzerii w Gdyni

pizzeria w Gdyni
Jest wiele lokali gastronomicznych, które oferują włoską pizzę, ale tak naprawdę ze słoneczną Italią mają niewiele wspólnego. Jeśli chcesz dobrze zjeść, sprawdź naszą listę rzeczy, które stanowią dla nas czerwone światło w kwestii dobrej pizzerii.
Po pierwsze, porządna pizzeria w Gdyni (jak i w każdym innym miejscu) nie będzie oszczędzać na składnikach. Jeśli widzisz, że są one wątpliwej jakości – radzimy zrezygnować z takiego posiłku. Jedno to kwestia prawdziwie włoskiego smaku, który można osiągnąć jedynie dbając o wysoką jakość składników zarówno samego ciasta, jak i tego, co znajduje się na nim (np. ser, szynka, pomidory). Drugi aspekt to nasze zdrowie – jeśli ktoś nie zwraca uwagę na wartość elementów składowych dania, może równie dobrze nie przejąć się lub nie zauważyć, że coś jest już przeterminowane lub zepsute. Lepiej dopłacić czasem klika złotych lub poświęcić więcej czasu na znalezienie pewnego lokalu niż przypłacić tym własne zdrowie.
Kolejną rzeczą, która stanowi całkowite zaprzeczenie włoskiego klimatu to brak specjalistów w kuchni. Wyszkolony pizzerman to obok jakości składników kluczowy element przepisu na udaną pizzerię w Gdyni i nie tylko. Nie musi mieć on włoskiego paszportu, żeby go zaliczyć jako fachowca. Wręcz przeciwnie – znajomość odpowiedniej techniki wyrabiania ciasta, kluczowych wartości oraz składników, itp. to elementy, którymi powinien się odznaczać każdy, kto chce być prawdziwym pizzermanem.
Ostatnim aspektem, który stanowi duże “NIE” to brak wykwalifikowanej obsługi lokalu. Dobra pizzeria w Gdyni powinna mieć nie tylko fachowców w kuchni, ale i na sali. Jeśli trafiasz do miejsca, gdzie kelnerzy są opryskliwi, nie potrafią odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące dań z karty czy doradzić w kwestii zamówienia – warto następnym razem przemyśleć, czy na pewno chcesz się tam wybrać drugi raz.

Smaki Ideolo – pizzeria w Gdyni z włoskim charakterem

Wiesz już, czego należy unikać i skąd należy uciekać, gdy szukasz najlepszej pizzerii w Gdyni. Czas teraz przedstawić ci miejsce, które jest zupełnym przeciwieństwem wzorcowego przykładu beznadziejnej pizzerii pokazanym w poprzednim akapicie. Według naszej redakcji najlepsza pizzeria w Gdyni to Ideolo, która posiada trzy lokale w Gdyni i dwa w Gdańsku. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzeba, aby poczuć się jak we Włoszech. Świetny klimat w lokalu, profesjonalna obsługa i pizzermani, no i oczywiście – świeże składniki wysokiej jakości sprowadzane prosto z Italii!

Nie ma więcej wpisów